BT Danışmanlığı ve Yönetimi

Teknolojilerin durmadan evrim geçirdiği bir süreçte bilişim teknolojilerini yakından takip etmek işinizde başarıyı getirecektir. Dijital entegrasyon konseptinin dahi geride kaldığı süreçte BT danışmanlığı ve BT yönetim hizmetleri işletmenize aradığınız ivmeyi kazandıracaktır.

Bu noktada dışarıdan yönetilen BT hizmetleri şirketinizin aradığı çözümleri tek bir bünyede sunar. Kapsamlı destek paketleri sayesinde bilişim teknolojileri ve IT hizmetleri, işletmeniz için özel olarak hazırlanmış olmalıdır. Yönetilen BT hizmetleri dahili bir ekibe ayıracağınız kaynak harcamalarının önüne geçebilir. Fakat dışarıdan temin edeceğiniz hizmetlerin işletmenizin dinamikler ile paralellik göstermesi kritik bir noktadır.

Teknolog Teknoloji bünyesinde BT Danışmanlığı ve sonrasında BT Yönetimi gibi hizmetlere başvurabilir, işletmeniz için hazırlanan özel çözümlere iş birliğimiz kapsamında ulaşabilirsiniz.

BT Danışmanlığı ve Yönetimi

BT Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Her işletme BT danışmanlığına ihtiyaç duymaktadır. Bilgi teknolojileri ekseninde sunulan çözümler işletmenizi rekabetin önüne taşır. Bununla beraber üretkenliğin artmasında rol oynayan etkenlere zaman ve kaynak ayırma fırsatı sunar. Bilgi teknolojileri doğrultusunda yapacağınız harcamaların kontrol edilmesi ve sürecin optimize hale gelmesi işinizin sürdürülebilirliğinde kilit rol oynamaktadır.

Tekil hizmetlere başvurmak ise daha yüksek gider ve harcamalara sebep olabilmektedir. Bu noktada Teknolog Teknoloji tarafından sunulan BT Danışmanlık hizmetlerine başvurabilir ve işletmenizin neye ihtiyacı olduğuna dair kapsamlı bir süreci başlatabilirsiniz.

Danışmanlık hizmetimiz doğrultusunda işletmenizin ihtiyaç duyduğu tüm BT bileşenlerini mutlak şeffaflık ve profesyonellik çerçevesinde öneriyoruz. Şirketinizin ihtiyaç duyduğu noktalara çözüm sunmak için spesifik çözümler oluşturuyor, harcama planlarınızda yük oluşturabilecek giderlerin önüne geçilmesini sağlıyoruz.

Yatırımlarınızdan en üst düzeyde gelir elde etmeniz ve işinizde ierleme kaydetmeniz için önerilerimiz doğrultusunda hareket edebilir ve esnek BT hizmetlerimiz ile işinizi önceleyen bir anlayışla çalışabilirsiniz.

 

 

image-left

BT Stratejisi ve Planlama Süreci

BT danışmanlık uzmanlarımız stratejik BT planlaması konusunda kapsamlı bir destek sunmaktadır. İşletmenizi dikkatlice değerlendirip size önerilerde bulunmak adına çalışan BT uzmanlarımız, işinizin hangi bilgi teknolojileri ekseninde yatırım yapması gerektiğine de ışık tutmaktadır. İşinizin işlevselliğine katkı sağlayabilecek yatırımlar üzerine çalışan Teknolog uzmanları halihazırda işletmenizin envanterinde yer alan teknolojileri de inceler. Dijital düzlemde güncel kalmanız adına 7/24 çalışan ekibimiz dönemsel stratejiler ile BT raporları oluşturur.

BT Değerlendirme

Teknolog Teknoloji bünyesinde sunduğumuz destekler doğrultusunda şirketinizin aktif olarak hizmet veren BT kaynaklarını gözden geçiriyoruz. Yaptığımız değerlendirmeler doğrultusunda işinizin ihtiyça duyduğu bilgi teknolojisi bileşenlerini en uygun şekilde tedarik etmeniz üzerine sizinle çalışıyoruz. Gerçekçi bütçeler ve şirketiniz için özel olarak hazırlkanmış raporlar ile etkili bir BT değerlendirme süreci yürütüyoruz.

BT Bütçe Oluşturma

İşletmelerin bütçesinde bir yük olan bilgi teknolojileri harcamalarının denetimi oldukça önemlidir. Şirket sermayenizin bu eksende yapılan harcalamarında tasarruf etmek mümkündür. Teknolog Teknoloji bünyesinde yer alan bir BT uzmanı sizin için çalışarak işletmenize uygun bir bütçe oluşturacaktır. İşinizin ihtiyaç duyduğu materyallerin tedarik edilmesinde bu bütçeyi yönetebilir ve büyük harcamalardan kaçınabilirsiniz.

Buluta Geçiş (Cloud Migration)

Yüzlerce işletmenin dahil olduğu buluta geçiş trendi şirketler için pek çok farklı avantaj sunmaktadır. Yerel veri merkezleri bulut depolama sisteminde bulunmayan pek çok olumlu noktayı bünyeisnde barındırır. Bulut merkezleri sayesinde çalışanlarınız uzaktan erişim fırsatını elde eder. Buluta geçiş sürecinde farklı alternatifler mevcuttur. Özel, herkese açık ya da melez bir bulut sistemleri arasından seçim yapabilirsiniz. Teknolog Teknoloji olarak sunduğumuz danışmanlık sürecinde işletmenize en uygun bulut sistemini önereceğimizden emin olabilirsiniz.

Bununla beraber işlerin buluta geçiş sistemlerinin sayısız şirket için olumlu bir yatırım olduğunu söylemek mümkündür. İş güvenliğini artıran bulut sistemi verilerinizin korunmasına kritik bir rol oynar. Verileri sanal düzlemde korumak geleneksel yöntemlerdeki harcamalarda da tasarruf sağlamaktadır. Teknolog Teknoloji ise buluta geçiş sürecinin başından sonuna kadar kesintisiz destek sunar. Verilerinizden ve işletmeniz için önem arz eden bilgilerin buluta taşınmasında hiçbir taviz verilmez. En iyi bulut sağlayıcılarını tercih etmeniz konusunda da uzmanlarımız sürekli destek sunmaktadır.

Denetim ve Risk Yönetimi

İşinizin doğasına bağlı olarak farklı uyumluluk standartlarını karşılamanız gerekebilir. HIPAA, PCI-DSS, FINRA, ISO ve NIST/CMMC gibi çeşitli uyumluluk standartlarına şirket bileşenlerinizin uyum sağlaması için Teknolog Teknoloji ekibimiz her an yardım ve destek sunmaya hazırdır. Bununla beraber ekibimiz işletmeniz için bir uyum hazırlık risk değerlendirmesi oluşturarak standartları karşılayıp karşılamadığınızı analiz eder. Bu takdirde işletmenizin için takip edilebilir bir eylem planı oluşturulur. Eylem planımız hukuki ve teknik anlamda standartlar ile uyumlu bir oluşum olmanızda rehber görevi görür.

Güvenlik Risk Değerlendirmesi

Konu BT güvenliği olduğunda işinizi asla şansa bırakmamalısınız. Güvenlik konusunda verilen tavizler ve gözden kaçırılan kritik noktalar işletmenizin sürdürülebilirliğini tehlikeye atabilir. Veri sızıntısı ya da sibre saldırılar işinizin sanal düzlemdeki operasyonlarını tamamen sekteye uğratabilir. Bu tür durumlar hukuki bir boyut kazanabileceği gibi finansal hasara da sebep olabilmektedir.

Teknolog Teknoloji ise siber güvenlik uzmanları ile risk yönetimi üzerine kapsamlı bir çalışma yürütür. Güvenlik önlemlerinizdeki boşlukların tespiti halinde derhal müdahale yapılır. Bu bağlamda sürdürülen işlemlerin ardından önlenmesi güç bir siber saldırıda minimum etkinin ortaya çıkması sağlanır.

 

Web ve Mobil Platform Geliştirmeleri

İşinizi bir sonraki seviyeye taşımanın anahtarlarından biri de güçlü bir altyapıya sahip olan profesyonel bir internet sitesi oluşturmaktır. İnternet siteniz birçok müşteriniz ile ilk etkileşiminize zemin hazırlar. Bu noktada internet siteniz işinizin güvenilirlik imajı üzerine müşterilerinize fikir vermektedir. Teknolog olarak internet sitenizin işletmenizin profesyonel imajını yansıtmasında ve üstün bir noktaya erişmesinde destek sunmaktayız.

Mobil platformda tamamen işlevsel ve akılcı bir arayüze sahip olan internet sitesinin yanı sıra mobil uygulama geliştirme sürecinde de Teknolog olarak destek sunmaya hazırız. iOS ya da Android işletim sistemine sahip cihazlarda sizi müşterileriniz ile yakınlaştıracak uygulamalar geliştirmenizde hızlandırıcı rolünü oynayacağız. Bu süreci başarı ile destekleyecek tecrübeli ve farklı arka planlardan gelen yazılımcılar ve uygulama geliştiricileri ile iş birlikleri sürdürüyoruz. Bu süreçte size hem mobil hem de web platformda kapsamlı bir rehberlik sunuyoruz.

Sanal BSB - CIO (Bilgi Sistemleri Başkanı)

İş dünyasında Chief Information Officer olarak bilinen Bilgi Sistemleri Başkanı işletmenizin dijital yöndeki tüm girişimlerinin denetlenmesinde ve raporlanmasında kritik bir öneme sahiptir. Fakat bir CIO ile anlaşmak ve işletme ile bütünleşmiş bir yol haritası çıkarmak pek çok marka ve şirket için yüksek harcamalar neden olabilmektedir. Tam da bu noktada Teknolog Teknoloji bünyesinde yer alan bir Sanal BSB kiralayabilirsiniz.

Bu pozisyondaki çalışanınızın tüm görevlerini üstlenen sanal CIO, bilgi sistemleri ekseninde yer alan konularda önderlik edecek ve BT stratejisi ile BT geliştirme sürecinde yönetici rolünü oynayacaktır. Böylece işletmenizin dijital dönüşüm sürecinde üstün düzey bir rehberliğe erişebilirsiniz. Dilerseniz kısa ya da uzun vadeli iş birlikleri doğrultusunda Teknolog Teknoloji'den bir sanal BSB ile anlaşabilirsiniz.

Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği

Operasyonlarınızı büyük oranda sekteye uğratabilecek felaketler yaşanabilir Dolayısıyla işletmenizin bu risklerin etkisine dayanacak kadar güçlü olduğundan emin olmanız gerekir. Teknolog Teknoloji bünyesindeki uzmanlarımız da tam da bu noktada size yardımcı olabilir.

Teknolog ekibi önünüze çıkan zorluklardan bağımsız olarak ticari faaliyetlerinize devam edebilmenizi sağlamak için çalışır. Ekibimiz işletmenizin özel dinamiklerine bağlı kalarak felaket kurtarma ve işletme sürekliliği planları hazırlayacak ve bu doğrultuda harekete geçecektir. Bu süreçte size sadece felaket sonrası toparlanma aşamalarını takip etmek kalır.