Sistem Yönetimi ve İzleme

Bilgi ve bilişim sistemlerinizin 7/24 aktif olarak çalışması işletmenizin devamlılığı için elzemdir. Fakat BT sistemleri ile ilgili sorunlar yaşamak mümkündür. Sunucu kesintileri, ani yavaşlamalar ve alt sürümde kalmış yazılımlar süreci durdurmaya neden olabilir. Fakat Teknolog Teknoloji’in sistem yönetim ve denetimi sayesinde bu tür kesintilerin olmaması için gerekli adımlar atılır. Denetim harici durumlarda yaşanan kesintilerde de uzmanlarımız sistemlerinizin tekrar işlevsel hale getirilmesi için çalışır.

Teknolog olarak sistemlerinizi aktif olarak izlememiz ve sistem kesintileri yaşamamanızda kilit rol oynamaktadır. Arızanın yaşandığı istisnai durumlarda bile sistemleri yeniden çalışır duruma getirmek için ekibimiz anında müdahaleye başlayarak süreci eski haline döndürmek için çalışır.

Sistem Yönetim Hizmetleri

Sistem Yönetim Hizmetleri

İşletmenizin vazgeçilmez bir parçası olan sistemlerinizin günün 24 saati çalıştığından emin olmak için otomatik yazılımlar kullanmaktayız. Süreci tamamen otomasyon ile izleyen ve kesintisiz bir yönetim sunan yaklaşımlarımız, gerektiği durumlarda elle müdahale ile de güçlendirilmektedir.

Örneğin yazılımlarımız kullandığınız herhangi bir sisteminizin hafızasındaki eksikliği tespit eder ve talep üzerine artırma işlemini gerçekleştirir. Teknolog uzmanları bunun yanı sıra DDoS saldırıları gibi siber operasyonların engellenmesi üzerine çalışır ve güvenlik önlemlerini güçlendirir.

Sistemlerimizi yönetme yöntemleriniz hataları ve teknik problemleri hızlı bir şekilde tespit etmemize yardımcı olur. Beklenmedik sistem kesintilerinde bile alanlarında tecrübeli uzmanlarımızdan hızlı bir destek almanızı sağlıyoruz. Sistemlerinizi her zaman en iyi durumda tutmak için planlı sistem bakım faaliyetleri planlıyor ve yürütüyoruz.

– Kullanıcı aktivitelerinin izlenmesi

– Kapasitenin izlenmesi

– Güvenlik Yönetimi

– Kapasite yönetimi

– Ağ kapasitesini ve kullanımını izleme

– Sistemin erişilebilirliğinin izlenmesi

– Hataların kolay tespiti

– Planlı bakım çalışmalarında doğru SLA istatistiklerinin sağlanması

image-left
Sistem İzleme

İZLEME

Teknolog Teknoloji bünyesinde yer alan ekiplerimiz sistemlerinizi düzenli olarak izler ve işlevselliklerinden emin olmak için çalışır. Denetim ve izleme sürecinde kullanıcı bilgilerinin görüntülenmesi, güvenlik risklerinin değerlendirilmesi, hafıza testi, yazılım yükleme, ekipman yönetimi ve benzeri pek çok farklı noktayı içinde barındırır.

Sistem yönetimi ve izleme, müşterilerin işyerindeki donanım ve yazılım gibi kaynakları daha verimli kullanmasını sağlar; Daha az işçilik ile maliyetleri düşürür ve sistem kesintileri gibi sorunlara anında müdahale eder.

Sistem yönetimi aşağıdaki hizmetleri içerir:

– BT Ekipmanı

– Sunucu izleme ve kurulum

– Yazılım yüklenmesi

– Anti-virüs ve anti-malware yönetimi

– Kullanıcı etkinliği izleme

– Kapasite İzleme

– Güvenlik Yönetimi

– Kapasite yönetimi

– Ağ kapasitesi ve kullanım izleme

image-right