Dışarıdan Yönetilen BT Hizmetleri

Firmanızın bünyesinde dahili bir BT departmanına kaynak ayırmak zorunlu değil. Tüm BT temelli çalışmalarınızı dış kaynaklı olarak yürütün, tarafımızca sağlanan BT Hizmetleri ile sayısız avantajdan faydalanın.

Yönetilen BT hizmetlerine neden ihtiyacınız var?

Bilgi teknolojileri temelli tüm projelerinizi şirketiniz dahilinde kaynak harcamadan dışarıdan yürütebilirsiniz. Bu sayede işinizin diğer noktalarına odaklanmanız mümkün hale gelir. Dışarıdan temin edilen BT hizmetleri ile alanlarında tecrübeli BT uzmanları tüm işinizin tüm gerekliliklerini karşılamak için hazırdır. Ağ oluşturma, veri yedekleme ve diital güvenlik ya da benzeri tüm hizmetler için Yönetilen Servis Sağlayıcı’nıza ulaşabilirsiniz. BT yardım masası 7/24 çalışarak destek sunacak ve işinizin çalıştığından emin olacaktır. Bu süreç işinizin büyümesinde de kritik bir rol oynamaktadır.

Oldukça kapsamlı BT hizmetleri sunuyoruz

Teknolog bünyesinde BT profesyonellerinden oluşan bir ekibimiz var. Uzman ekibimiz işletmenizin boyutu ve yapısı ile uyum sağlayarak uçtan uca BT hizmeti sunmaktadır. Ekibimiz, programcılar, mühendisler, güvenlik uzmanları, danışmanlar ve analistler dahil olmak üzere farklı arka planlardan gelen uzmanları da içinde barındırır.

 

Dışarıdan Yönetilen BT Hizmetleri

Yönetilen BT Hizmetleri Nelerdir?

Yönetilen BT hizmetleri şirketlerin bilişim ve bilgi teknolojileri temelli hizmetlerinin dışarıdan temin edilmesidir. Dış kaynaklı BT hizmetleri doğrultusunda tüm BT operasyonlarının şirket harici bir takım tarafından yürütülür. Bu sayede işletmenin kaynakları ana bileşenlere kanalize edilir ve bilgi teknolojileri kapsamında oluşabilecek problemlerin çözümü dışarıdan sağlanır.

Bir Yönetilen Servis Sağlayıcısı işinizin bilgi teknolojisi merkezli ihtiyaçlarını üstlenir ve iş yükü yoğunluğunu azaltır. Kurum içi bir ekip yürütmenin oluşturabileceği giderler şirketinizin bütçesi üzerinde bir yük olmaktan çıkar.

Teknolog Teknoloji ise müşterilerinin tüm BT temelli projelerini üstlenebilir, tekil bir proje üzerine danışmanlık sunabilir ya da kurum içi ekibinizle ortak bir çalışma yürütür.

Sabit oranlı aylık abonelik hizmeti ile dünya çapında uzaktan destek sağlayan yardım masası tüm BT projelerinizde problem çözmeye hazırdır. Rekabetçi fiyatlandırması ile öne çıkan hizmetlerimiz, 7/24 ulaşılabilir olan yardım masası ise işinizin BT departmanında hiçbir problem yaşamadığından emin olur. Böylece işinizin ana bileşenlerine odaklanabilir ve işletmeniz büyümesi için çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Yönetilen dış kaynaklı BT hizmetinin işinizin büyümesine nasıl yardımcı olabileceğini görmek için bize şimdi ulaşın. Teknolog Teknoloji olarak bilgi teknolojileri konusunda sunabileceğimiz destek hakkında bilgi almak için iletişime geçin.

image-right

7/24 Ulaşılabilir Yardım Masası

BT destek yardım masamız haftanın her günü ulaşılabilir olarak hizmet vermektedir. 7/24 hizmete hazır destek ekibimiz bir BT uzmanına ihtiyaç duyduğunuz anda süreç üzerine çalışmaya başlar. İletişime geçmeniz üzerine alanında tecrübeli bir BT uzmanımız bağlantı kuracaktır. Teknolog bünyesinde sunduğumuz hizmet problemin “orada ve o an” çözülmesini hedefler. Benimsediğimiz bu anlayış sayesinden zamandan tasarruf sağlanır ve sorun olabildiğince hızlı ve doğru bir şekilde çözülür.

Uzaktan BT Desteği

Uzaktan sunulan bilgi teknolojileri desteğimiz sayesinde kurum içi bir departmana kaynak ayırmanız gerekmez. Dış kaynaklı bir BT ekibi işinizin bu yönde oluşabilecek tüm problemleri üzerine dikkatle odaklanır. Unutulan şifreler, donanım merkezli problemler ya da cihaz erişiminde oluşabilecek sorunlar işinize uzaktan bağlanan bir BT uzmanı aracılığı ile çözüme kavuşturulur. Teknolog süreci her zaman işlevsel tutmak adına hızlı ve güvenilir BT desteği sunar.

Yerinde Destek

Şirketinizin bazı BT ihtiyaçları uzaktan karşılanamayabilir. Bu noktada yerinde destek hizmetimiz ile sürece fiziksel olarak odaklanır. Örneğin değiştirilmesi gereken bir parçasında BT uzmanlarımız fiziksel destek için yola çıkar ve belirtmiş olduğunuz adreste problem üzerine çalışır. Yerinde destek hizmetlerimiz talep üzerine mevcuttur. Fiziksel bir çözüm süreci gerektiren tüm durumlarda 7/24 ulaşılabilir olan yardım masamızla iletişime geçebilir, çözüm için bir BT uzmanının desteğini talep edebilirsiniz.

Siber Güvenlik

İşletmenizin siber saldırıya açık olmadığından ve siber güvenlikten taviz vermediğine emin olmanız gerekir. İşiniz için kritik önem taşıyan bilgilerin bilgisayar korsanlarının hedefinde olabileceğini unutmayın. Emsalleri pek fazla olan bu durum işinizin imajını olumsuz etkilemekle kalmayacak, hukuki boyutta problemlere yol açacaktır. Bu noktada siber güvenlik çalışmaları üzerine odaklanmakta fayda vardır. İşinizin dijital düzlemde korunduğundan emin olmak için alanında uzman BT güvenlik uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Teknolog ile sunduğumuz hizmetler sayesinde siber saldırılara dair endişelenmenize gerek kalmayacak.

Ağ İzleme ve Yönetim Süreci

İşletmenizin için kritik önem taşıyan ağ izleme sürecinde kapsamlı bir destek sunuyoruz. İşinizin bünyesindeki BT faaliyetlerinin düzenlenmesini sağlayan hizmetimizle ağ izleme sürecini 7/24 takip ediyor, süreç dahilinde oluşabilecek problemler üzerine en uygun çözümleri kullanıyoruz. Otomatik sistemler sayesinde anahtarlar, yönlendiriciler ve güvenlik duvarları üzerinde kapsamlı bir denetleme süreci yürütüyoruz. Sunucuları her zaman çalışır durumda olduğundan emin oluyoruz. Bu sayede sunucu odaklı problemlere dair endişe duymanıza gerek kalmayacak.

Sunucu ve İş İstasyonu Yönetimi

Ortaklığımız sürecinde sunucu kesintileri ile neredeyse hiç karşı karşıya kalmamanızı hedefliyoruz. İş birliğimiz doğrultusunda sunucu ve iş istasyonlarının yönetimini tamamen üstleniyor, işlevselliklerinden emin olmak için tüm ekibimiz ile çalışıyoruz. Sunucularınızın ve iş istasyonlarınızın en yeni güncellemeleri almasını sağlıyor, siber güvenliklerini sağlamak adına gerekli işlemleri gerçekleştiriyoruz. Zararlı yazılımlara karşı önlem almak adına sisteminize çeşitli koruma programları yüklüyoruz. Hizmetlerimiz dahilinde yer alan işlemlerin tümü işletmenizde sürekliliğinin devamı için güvenilir bir altyapı oluşturacaktır.

Yazılım ve Donanım Tedariği

Yazılım ve donanım tedariği işiniz için yorucu bir sürece tekabül eder. Bu süreç aynı zamanda işletmenizin kaynaklarında olumsuz harcamaya neden olur. İşte bu noktada sunduğumuz BT desteği ile satın alma uzmanlarımız kapsamlı bir danışmanlık sunar. Teknolog işinizin ihtiyaç duyduğu yazılım ve donanımlar üzerine fazla harcama yapmanıza sebep olmaz. İşletmenizin ihtiyaç duyduğu ekipman ve donanımların bulunduğu, net önerilerden oluşan rapor ve listeler oluşturur. Departmanlarınız önerilerimiz üzerine hareket ederek işletme kaynaklarınızda plan dışı harcamalar oluşmasını engeller.

 

Microsoft Office 365 Lisanslama

Microsoft Office 365 yazılımları sayısız işletmenin operasyonlarının yürütülmesinde kritik bir önem taşır. Teknolog ise iş birliği, üretkenlik ve bulut depolama konusunda önemli rol oynayan Microsoft 365 programlarının lisanslama sürecinde yardımcı olur. Böylece SharePoint, Microsoft Azure, Word, Excel ve benzeri pek çok programa tam kapsamlı bir erişim sağlayabilirsiniz. İş için satın alacağınız lisans kapsamında tüm çalışanlarınız ortak bir çalışma dili içerisinde katkı sağlayacaktır.

Yedekleme ve Felaket Kurtarma (BDR)

Teknolog Teknoloji’nin sunduğu BT hizmetleri arasında Yedekleme ve Felaket Kurtarma işlemleri de yer alıyor. İşinizin temel bileşenleri ve müşteri verileriniz sunucularınızda korunur. Dolayısıyla sunucularınızın işlevselliğini riske atacak herhangi bir durum işletmeniz için bir felaket anlamına gelir. Hukuksal boyutta sorunlar oluşturabilecek bu tür süreçlerin önlenmesi Teknolog tarafından öncelikli olarak yürütülmektedir. Ticari faaliyetinizi sona erdirmenize sebep olabilecek bu tür durumlara karşı Yedekleme ve Felaket Kurtarma hizmetlerine başvurabilirsiniz. Teknolog olarak sunduğumuz yedekleme ve kurtarma hizmetleri belirli aralıklar ile verilerinizin yedeklenmesini ve korunmasını sağlar. Böylece bir veri kaybı durumunda verilerinizin geri yüklenmesi sağlanır. Yapılan düzenli yedeklemeler sayesinde sunucularınızın tamamında oluşabilecek bir problem bile kolayca çözülebilmektedir.